توسعه معنادار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان

در چهار دهه ی گذشته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از توسعه معنا دار و قابل توجهی در بخش های مختلف از جمله تعداد کتابخانه ها، نیروی انسانی، برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری و افزایش تعداد کتاب های تخصصی کودک و نوجوان برخودار شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان زنجان؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون شمار اعضای کودک و نوجوان کانون پرورش فکری این استان به بیش از 28 هزار نفر می رسد که این تعداد قبل از انقلاب فقط در یک کتابخانه در شهر زنجان به چند صد نفر نمی رسید.

محمد نقی صالحی اظهار داشت: تعداد کتاب های کودک و نوجوان کانون پرورش فکری این استان قبل انقلاب فقط در یک کتابخانه به 10 هزار جلد نمی رسید این در حالی است که امروز کانون با 29 مرکز فرهنگی و هنری با بیش از 250 هزار جلد کتاب تخصصی کودک و نوجوان در اقصی نقاط استان به کودکان و نوجوانان خدمات فرهنگی هنری ارایه می کند و همچنین کانون زبان کانون پرورش فکری استان با 3 شعبه در شهر زنجان به بیش از 3500 زبان آموز زبان انگلیسی در سطوح مختلف آموزش می دهد.

وی خاطر نشان کرد: فقط در طی چهار سال گذشته 100 هزار جلد کتاب کودک و نوجوان به کتاب های تخصصی کودک و نوجوان کانون های پرورش فکری در استان افزوده شده است .

صالحی گفت: همچنین طی چهار سال گذشته، 14 کتابخانه برای کودکان و نوجوانان در استان زنجان راه اندازی شده است که از این تعداد 9 کتابخانه بصورت کتابخانه ی سیار و ثابت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و 5 کتابخانه درون مدرسه ای در مدارس ابتدایی استان در مناطق کم برخوردار و محروم با هدف توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاسیس و شروع بکار کردند.

این مسئول ادامه داد: کانون پرورش فکری با بهره مندی از جایگاه ویژه در تولید محصولات فرهنگی و فعالیت های فرهنگی، ادبی، دینی، هنری و علمی  برای پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان و افزایش توان فکری و ذوق هنری و ادبی این عزیزان فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: هم اکنون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با ایجاد زمینه های رشد فکری، شناسایی و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان با برنامه های با نشاط و جذاب در یک محیط امن، علمی، فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان از استقبال و اقبال خوبی برخودار است.

مدیرکل کانون استان در خصوص خدمات فرهنگی و هنری11 کتابخانه سیار و یک کتابخانه پستی در استان اظهار داشت: هم اکنون 11 کتابخانه سیار  و یک کتابخانه پستی کانون پرورش فکری استان به 200روستا در شهرستان های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده، ماهنشان و طارم  به کودکان و نوجوانان با تعامل موثر با مدارس خدمات فرهنگی و هنری ارایه می دهند.

این مسئول ادامه داد: در چشم انداز توسعه کمی و کیفی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان توسعه متوازن با بهره مندی از مربیان، کارشناسان و هنرمندان و با برخوداری از محیطی سازگار با روحیات کودکان و نوجوانان و مجهز به امکانات روز و برنامه های اثربخش با هدف آموزش مهارت های زندگی و شناسایی و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان پیش بینی شده است که افق های روشنی در آینده پیش رو خواهد بود.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد