در مراسم افتتاحیه کتابخانه مدرسه قرآنی نور و ریحانه گلشهر استان زنجان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان برای اولین بار در اقدامی مبارک با اهدای شش هزار جلد کتاب به همراه تجهیزات مورد نیاز، کودکان کم‌برخوردار آن منطقه شهری را به نعمت کتاب و کتابخوانی برخوردار کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، مرتضی‌تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در آیین افتتاح کتابخانه مدرسه نور و ریحانه گلشهر زنجان گفت: بدون کتاب هیچ گذشته و آینده‌ای نداریم، زیرا نه می‌توانیم از احوال آنهایی که قبل از ما بودند مطلع شویم و نه می‌توانیم آینده را مورد مطالعه قرار داده و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود:‌کتابخانه مدارس با حضور دانش‌آموزان و استفاده آنها مفید خواهد بود و دانش‌آموزان می‌بایست سعی کنند آموخته‌های خود از کتاب را محدود نکرده و فرهنگ کتابخوانی را برای خانواده‌ها و دوستان خود نیز ترویج و تبلیغ کنند. 

وی با اشاره به اینکه حرفه اصلی دانش‌آموزان اندوختن و یادگیری دانش است، افزود: اندوختن دانش نباید منحصر در خواندن کتاب‌های درسی باشد و لازم است دانش‌آموزان در کنار کتاب‌های درسی، کتاب‌های متنوع غیر درسی متناسب با سن خودشان را هم مطالعه کنند.

تمجیدی ابراز امیدواری کرد، با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سایر مدارس استان که دارای کتابخانه نیستند نیز کتابخانه راه اندازی شود.

در ادامه مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت:‌ کودکان و نوجوانان با مطالعه کتاب های مفید به دانایی و توانایی دست می یابند.

محمد نقی صالحی در مراسم افتتاح کتابخانه در سخنانی اظهار داشت:

کتاب علاوه بر آموزش مهارت‌های زندگی، به رشد، کمال و دانایی در کودکان و نوجوانان کمک می‌کند. کتاب وکتاب ‌خوانی باعث پیشرفت، ترقی وتوسعه همه جانبه کشورمی‌شود.

وی خاطر نشان شد: در عصر انفجار دانش‌ و فناوری اطلاعات و ارتباطات، داشتن مطالعه مفید ضروری است و در این راستا باید تلاش کنیم فضای مناسب فراهم شود تاکودکان ونوجوانان عزیز برای مواجهه با چنین شرایطی بامطالعه کتاب های مفید به دانایی و توانایی دست یابند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و افزود: این مهم در جامعه نیازمند ، همکاری و تعامل همه دستگاه های فرهنگی است.

صالحی تاکید کرد: شش هزار جلد کتاب از محصولات این کانون به کتابخانه دبستان قرآنی نور و ریحانه اهدا شده است که خود آغاز یک اقدام فرهنگی مهم در ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان به نقش خانواده ها اشاره کرد و تصریح کرد: والدین نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند.این نقش را می توانند با تشویق فرزندان خود به عضویت درکتابخانه‌های مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری و کتابخانه‌های عمومی ایفاکنند.

وی تصریح کرد: نوجوانان امروز آینده سازان فردای جامعه هستند، بنابراین باید از حداکثر ظرفیت‌ها و امکانات برای علاقمند نمودن کودکان به کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد